2013. máj. 5.

Avon

Mostanában rendeltem pár új terméket az Avon katalógusból. Alapjában véve nem szeretem az Avonos dolgokat. Egy szempillaspirálom van, amit rendszeresen rendelek, mert nagyon bevált. Azon kívül nyáron szoktam testpermetet rendelni, illetve egyszer-egyszer egy szájfényt vagy rúzst. Azonban azokat sem szeretem annyira, mert katalógusban nem látom az igazi színüket, így melléfogás is lehet az egész. Ennek a visszaküldözgetősdinek pedig nem vagyok a híve.


2013. ápr. 28.

Tavasz van!


Hirtelen jött, rögtön a tél után, de végre itt van. Így az embernek is nagyobb kedve van mindenhez. Imádom a kertemet (Anyuék kertjét), ahol például kinyíltak a tulipánok, amelyeket még az ősszel hoztam Amszterdamból. Azt hittem nem lesz belőlük semmi, de tádám, szebbek mint gondoltam volna korábban, s mégis csak holland tulipánok, nem holmi helyi piacon vásároltak. :)
Nagyobb lelkesedéssel vágok bele a munkába (főleg mert érzem közeledni a másfél hónapos pihit) és persze szívesebben járom a köröket is a különböző üzletekben. ;)






2013. ápr. 13.

Glamour napok

Számomra már az nagy örömet jelentett, hogy 5 és fél hónap állandó csizmahordás után végre felvehettem az egyik tavaszi cipőmet. Körülbelül nem akarom még most sem elhinni, hogy ennyire jó idő van. Így szikrázó napsütésben vágtam neki az idei tavaszi Glamour-napoknak. Nem akartam sok helyen vásárolni, illetve sok pénzt költeni, mivel korábban sem fogott meg sok dolog az üzletekben. A ruháim legnagyobb részét az Orsayban veszem, ezért ott mindenképp szerettem volna venni valamit és még a Müllerben vásárlás volt a célom.
Mikor reggel válogattam a szekrényemben, feltűnt hogy mindösszesen egy darab tavaszi farmerom van, tehát azt mindenképp kell venni.

2013. ápr. 12.

Lengyel út

Ismét Lengyelországban jártam, s ismét nem csaptam nagy bevásárlást. Valahogy az édességekre helyeztem a hangsúlyt, amelyek azt hiszem megérnek egy külön bejegyzést, ami holnap fel is fog kerülni. Sajnos csak egy drogériába jutottam el (illetve kettőbe, de mindegyik Rossmann volt). Anna (az ottani kolléganő) mondta, hogy van valami nagyon jó kis lengyel drogériájuk, de olyannal sajnos nem találkoztam. Nem költöttem sokat, nem vettem sok dolgot.
Van egy lengyel dekorkozmetikai márka, a Wibo, aminek a körömlakkját már máskor is megvettem és nagyon szép színekben kapható, annál is jobb áron, a tartósságáról nem is beszélve. Most csak egy árnyalatban vettem, méghozzá egy barackos rózsaszínest arany csillámokkal. Egyelőre nem volt időm kipróbálni, de azt hiszem jövő héten ezt kenem a körmömre.

2013. ápr. 7.

Utazós körmök

Azért (is) szeretem Lengyelországot, mert nagyon jó ruhákat és (nálunk még, egyáltalán) nem kapható kozmetikumokat lehet kapni. Szóval az elkövetkezendő 4 napban én nem feltétlenül a turisztikai látványosságokba vetem bele magam, hanem amennyiben lehetőségem van rá, akkor inkább a vásárlásba. :)
Viszont készülök szolid és visszafogott körmökkel. Mivel félig-meddig üzleti hivatalos ügyben megyek, ezért szolidra veszem a figurát.

Turi

Turkálóban jártam. Tudni kell rólam, hogy a ruháim kb. 30%-a turkálóból van, de én nem tudok turizni. Anyunak van arany keze és a legjobb darabokat is ki tudja halászni. A legjobb fogása egy Chanel táska volt, amit fontosabb alkalmakkor elő is veszek. :)

Csütörtökön az edzőteremben mondta a barátnőm, hogy szombat reggel bálabontás lesz a város legjobb turijbáan és menjek el vele. Mondtam, hogy nekem nincs érzékem ehhez és talán ebből adódóan türelmem sincs. :) Csak rávett. 9-re odamentem és az eszem megállt, hogy mi tömeg van és tolakodás a bejáratnál. Én ráérős voltam. :) Nem izgultam túl az egészet. Így is sikerült 3 nagyon jó darabot kifogni. Egy kabátról és egy vagány szoknyáról sajnos lemaradtam, mert pont előttem vették le az állványról, de sebaj.

2013. ápr. 3.


Nem múlik a tél, s nem jön a tavasz. Pedig annyira várom. Tudom, várja mindenki. Úgy gondoltam (nem emiatt) még egyáltalán nem késő, és rendeltem egy ilyen bőrápoló balzsamot. Mézes illata van és az állaga is egész jól néz ki. Az egyetlen amivel nem vagyok megelégedve, az a doboza. nagyon nehéz belenyúlni. Jobb lett volna, ha laposabb a doboz és nagyon az átmérője a tetejének. Mikor már csak az alján lesz balzsam, nagyon nehéz lesz belenyúlni. Még szerencse, hogy rövid körmeim vannak, legalább nem megy a körmeim alá. Remélem most jó szolgálatot fog tenni a jövő héten Lengyelországban. Azt mondják még kemény tél van ott... (Pedig annyira vártam már Prága után, hogy majd itt lehet divatolni meg normális kabátban, cipőben, ruhában menni és nem fogok kötözött sonkának kinézni a több réteg ruha miatt. Hát így jártam, ennyi, tessék.)


2013. márc. 28.

2013. márc. 24.

Kaptam szépséges karkötőt, mert egy angyal vagyok és mert megérdemlem. Már régóta szerettem volna Thomas Sabo Charm karkötőt, de eddig sosem vettem rá magamat, hogy megvegyem. Még jó hogy nem, mert most egy angyalszárnyasat kaptam. Alig várom már, hogy vegyek rá újabb és újabb medálokat. Azonban azt nem tudom eldönteni, hogy színes vagy sima ezüst mintákat szeretnék rá. A nagy napon pedig (ami április. 20-án lesz) már ezzel szeretnék villogni. :)
Furcsa, hogy mennyire egyszerű ez a karkötő, s egy-egy szettet mégis mennyire fel tud dobni. Imádom. Egyszerű, de tökéletes. :)

2013. márc. 19.

Nagyon szeretek utazni és amikor lehetőségem van rá, megyek is. A hosszú hétvégéket is igyekszem kihasználni. Ha tehetem repülővel megyek, mert nem szeretek túl sokat egy helyben ülni és amúgy is imádom, amikor felszáll a gép. Plusz ha szép idő van ( s ablak mellett ülök), akkor nézegethetem a szép tájakat. Most Prágába mentünk a hosszú hétvégére. Bár a hideg idő miatt nem éppen a csinosság volt az elsődleges szempontom a csomagolásnál, hanem inkább az, hogy ne fázzak meg. Itthonról még kénytelen voltam hótaposóban elindulni, aztán nem is bántam, hogy bundás csizma van nálam. Mivel inkább kint sétálgattunk, ezért a ruháimról nem nagyon készült kép, de a repülős outfitet megosztom veletek mindenképp.

2013. márc. 11.

Hajkiegyenesítés

Vártam, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen van (illetve a munka mellett most nagyon kevés időm maradt). Egy hete voltam a hajkiegyenesítésen ebben a szalonban. Két kedves, aranyos és figyelmes fodrász készítette a hajamat, így viszonylag rövid idő alatt végeztünk.

2013. márc. 3.

Kedd este rendeltem a BB Krém oldalról, s csütörtökön délelőtt már itt is volt minden. Nem ez volt az első rendelésem, de BB krémen kívül mást még nem vettem tőlük. 


2013. febr. 25.

Ma is csengetett a postás. :) Végre megérkezett a nyakláncomhoz a karkötő is. Ami szintén meseszép és szintén szerelmes vagyok belé. Így már tökéletes a szettem. Az elefántok nagyon cukik, s az biztos hogy nem sokan mászkálnak ilyesmivel. :)

Lovely False Lashes Mascara

Szerintem kétféle ember van. Az egyik, aki  DM-ben vásárol, a másik aki a Rossmannban. :) Én DM-es vagyok. Valahogy mindig az esett útba nekem, s van néhány saját márkás termékük, amelyet kifejezetten szeretek, ragaszkodom hozzájuk, ezért visszajáró vendég vagyok. Mostanában viszont be-benéztem a Rossmanba is és vettem egy saját márkás, Lovely pirosítót, és púdert. Kifejezetten elégedett vagyok velük (de sajnos nem volt időm posztot írni róluk). Ma azért ugrottam be, mert láttam a reklámújságjukban, hogy a Maybelline The Rocket Volum' Express szempillaspirál akciósan olcsóbb, mint bármelyik másik drogériában. De mikor megláttam, hogy a Lovely termékekre 25% kedvezmény van, elkezdtem ott nézelődni. S milyen jól tettem. Keresem a tökéletes szempillaspirált, s természetesen az összesnek a keféjét végignéztem. Találtam egy iszonyatosan jó, dundi keféjűt. Meg is vettem rögtön, főleg mivel az volt ráírva, hogy műszempilla hatás. 485 Ft-ért pedig egy próbát megér. Holnap teszek egy próbát, s meglátom beválik-e. Ha kibírja a munkaidő végét, akkor bevásárolok belőle. :)

2013. febr. 19.

Sokat hallottam a keratinos hajkiegyenesítésről, de azt gondoltam, hogy nálunk vidéken nincs ilyen. Hétvégén mégis megtudtam, hogy melyik szalonban van. Ma volt egy kevés időm és beugrottam hozzájuk, kifaggattam őket a tudnivalókról.
Mikor beléptem a szalonba már szimpatikusak voltak a fodrászok, s be kell vallanom nekem rengeteget számít egy (bármilyen szépségápolási) szalon kinézete. S ez első pillantásra elnyerte a tetszésemet. Az egyik fodrász rögtön elkezdte nézegetni, méregetni a hajamat. Mondta, hogy látja, hogy vasalva van a hajam, megnézte a hosszúságát és elmondta mennyibe fog kerülni a kezelés. Az esős, ködös idővel van a problémám, de állítólag meg fog szűnni a kezelés után, hogy olyankor behullámosodik vagy göndörödik a hajam és mindig szép lesz. El sem akarom hinni. Természetesen, heti többszöri vasalás nélkül is lehet egyenes a hajam? A két fodrász hölgy készít majd el, mert ha egy foglalkozna csak velem, az állítólag 4 órán át tartana. :O Amitől kicsit félek, hogy ki fog majd világosodni. Mert pár hónappal ezelőttig én hosszú, hosszú éveken keresztül világosszőke voltam, s most lett nemrég visszafestve eredeti színére. Majd meglátjuk mi lesz. Max. színezzük kicsit. :)
Két hét múlva, március elején megyek és nagyon várom már az eredményt, mennyire lesz tartós, mennyivel lesz puhább a hajam, s bízom benne, hogy így talán gyorsabban megnő majd.


Ma jött a postás és hozott két csomagot is. Megérkezett a várva várt Betsey Johnson nyakláncom. (Most már sajnos csak a karkötőt kell kivárnom.) El sem akartam hinni, hogy ilyen hamar megjött és holnap fel is avathatom.





2013. febr. 17.

Kifejezetten örülök neki, hogy manapság nem az unalmas, egyszínű és visszafogott körömlakkok mennek. Ezért ezen a pihenős, tanulós vasárnapon is kétszínűre lakkoztam a körmeimet.

2013. febr. 16.

Ma vásároltam. Főleg a tavaszi ruhákra voltam ráállva. Gondoltam, talán ha veszek párat, akkor előbb fog jönni a tavasz is. :) S előre gondolkodom, mert (pont) egy hónap múlva megyünk pár napra Prágába, majd két hónap múlva Krakkóba, s ott is a lehető legjobb formámat szeretném hozni. :)

2013. febr. 15.

Barátnőmtől kaptam ma egy nyakláncot és egy pár baglyos fülbevalót ajándékba. Régebben nem szerettem a baglyos cuccokat, de mostanában valahogy megtetszettek. A lánc is és a fülbevaló is kézzel készített. Aranyos mindkettő, biztosan fogom hordani őket. :)


2013. febr. 13.

Ma szerettem nagyon a hajamat, bár kicsit kapkodva készítettem el a reggeli késés miatt. Lenne már tavasz és akkor könnyebb lenni kelni és nem kéne rohanni reggelente.


2013. febr. 12.

Rendszeresen benézek a Müllerbe, s ha ott járok a dekorkozmetikumokat mindig végignézem. Mikor megláttam, hogy a NYC bizonyos termékei akciósak, gondoltam megérnek egy próbát. Mert ha nem válnának be, akkor sem fizettem értük sokat. Az Ultra Last ajakrúzsok majdnem fél áron voltak és úgy gondoltam, hogy 305 Ft-ért simán megéri néhány színt választani. Mindig féltem a piros színtől szájon, de úgy éreztem most bevállalom és két árnyalat került a kosaramba.

Az egyik egy világosabb árnyalat (402, Red Flame), amely kicsit csillámos. A másik pedig kicsit sötétebb és intenzívebb (404, Air Kiss). Ma már nem próbáltam ki őket (ami csak félig igaz, mert a nyelvtanáromhoz menvén az egyikből kentem kicsit a számra, s megjegyezte, hogy ez a piros szín jól áll nekem). Majd holnap lesz a rendes próbája, kiderül mennyit bír (főleg, hogy a szakmámból kifolyólag sokat beszélek és hamar kopik minden).

2013. febr. 9.

Mindig szerettem a csajos dolgokat. A ruhákat, a kiegészítőket, az illatokat, a sminkeket, mindent, ami egy csajos csajhoz hozzátartozik. Ez a dolog jobban és jobban növekszik és gondoltam megőrzöm, elraktározom a tapasztalataimat fényképekkel, tesztekkel és írásokkal. Hogy vissza tudjak keresni és esetleg megosszam másokkal a tapasztalataimat.