2013. máj. 5.

Avon

Mostanában rendeltem pár új terméket az Avon katalógusból. Alapjában véve nem szeretem az Avonos dolgokat. Egy szempillaspirálom van, amit rendszeresen rendelek, mert nagyon bevált. Azon kívül nyáron szoktam testpermetet rendelni, illetve egyszer-egyszer egy szájfényt vagy rúzst. Azonban azokat sem szeretem annyira, mert katalógusban nem látom az igazi színüket, így melléfogás is lehet az egész. Ennek a visszaküldözgetősdinek pedig nem vagyok a híve.


2013. ápr. 28.

Tavasz van!


Hirtelen jött, rögtön a tél után, de végre itt van. Így az embernek is nagyobb kedve van mindenhez. Imádom a kertemet (Anyuék kertjét), ahol például kinyíltak a tulipánok, amelyeket még az ősszel hoztam Amszterdamból. Azt hittem nem lesz belőlük semmi, de tádám, szebbek mint gondoltam volna korábban, s mégis csak holland tulipánok, nem holmi helyi piacon vásároltak. :)
Nagyobb lelkesedéssel vágok bele a munkába (főleg mert érzem közeledni a másfél hónapos pihit) és persze szívesebben járom a köröket is a különböző üzletekben. ;)






2013. ápr. 13.

Glamour napok

Számomra már az nagy örömet jelentett, hogy 5 és fél hónap állandó csizmahordás után végre felvehettem az egyik tavaszi cipőmet. Körülbelül nem akarom még most sem elhinni, hogy ennyire jó idő van. Így szikrázó napsütésben vágtam neki az idei tavaszi Glamour-napoknak. Nem akartam sok helyen vásárolni, illetve sok pénzt költeni, mivel korábban sem fogott meg sok dolog az üzletekben. A ruháim legnagyobb részét az Orsayban veszem, ezért ott mindenképp szerettem volna venni valamit és még a Müllerben vásárlás volt a célom.
Mikor reggel válogattam a szekrényemben, feltűnt hogy mindösszesen egy darab tavaszi farmerom van, tehát azt mindenképp kell venni.

2013. ápr. 12.

Lengyel út

Ismét Lengyelországban jártam, s ismét nem csaptam nagy bevásárlást. Valahogy az édességekre helyeztem a hangsúlyt, amelyek azt hiszem megérnek egy külön bejegyzést, ami holnap fel is fog kerülni. Sajnos csak egy drogériába jutottam el (illetve kettőbe, de mindegyik Rossmann volt). Anna (az ottani kolléganő) mondta, hogy van valami nagyon jó kis lengyel drogériájuk, de olyannal sajnos nem találkoztam. Nem költöttem sokat, nem vettem sok dolgot.
Van egy lengyel dekorkozmetikai márka, a Wibo, aminek a körömlakkját már máskor is megvettem és nagyon szép színekben kapható, annál is jobb áron, a tartósságáról nem is beszélve. Most csak egy árnyalatban vettem, méghozzá egy barackos rózsaszínest arany csillámokkal. Egyelőre nem volt időm kipróbálni, de azt hiszem jövő héten ezt kenem a körmömre.

2013. ápr. 7.

Utazós körmök

Azért (is) szeretem Lengyelországot, mert nagyon jó ruhákat és (nálunk még, egyáltalán) nem kapható kozmetikumokat lehet kapni. Szóval az elkövetkezendő 4 napban én nem feltétlenül a turisztikai látványosságokba vetem bele magam, hanem amennyiben lehetőségem van rá, akkor inkább a vásárlásba. :)
Viszont készülök szolid és visszafogott körmökkel. Mivel félig-meddig üzleti hivatalos ügyben megyek, ezért szolidra veszem a figurát.

Turi

Turkálóban jártam. Tudni kell rólam, hogy a ruháim kb. 30%-a turkálóból van, de én nem tudok turizni. Anyunak van arany keze és a legjobb darabokat is ki tudja halászni. A legjobb fogása egy Chanel táska volt, amit fontosabb alkalmakkor elő is veszek. :)

Csütörtökön az edzőteremben mondta a barátnőm, hogy szombat reggel bálabontás lesz a város legjobb turijbáan és menjek el vele. Mondtam, hogy nekem nincs érzékem ehhez és talán ebből adódóan türelmem sincs. :) Csak rávett. 9-re odamentem és az eszem megállt, hogy mi tömeg van és tolakodás a bejáratnál. Én ráérős voltam. :) Nem izgultam túl az egészet. Így is sikerült 3 nagyon jó darabot kifogni. Egy kabátról és egy vagány szoknyáról sajnos lemaradtam, mert pont előttem vették le az állványról, de sebaj.

2013. ápr. 3.


Nem múlik a tél, s nem jön a tavasz. Pedig annyira várom. Tudom, várja mindenki. Úgy gondoltam (nem emiatt) még egyáltalán nem késő, és rendeltem egy ilyen bőrápoló balzsamot. Mézes illata van és az állaga is egész jól néz ki. Az egyetlen amivel nem vagyok megelégedve, az a doboza. nagyon nehéz belenyúlni. Jobb lett volna, ha laposabb a doboz és nagyon az átmérője a tetejének. Mikor már csak az alján lesz balzsam, nagyon nehéz lesz belenyúlni. Még szerencse, hogy rövid körmeim vannak, legalább nem megy a körmeim alá. Remélem most jó szolgálatot fog tenni a jövő héten Lengyelországban. Azt mondják még kemény tél van ott... (Pedig annyira vártam már Prága után, hogy majd itt lehet divatolni meg normális kabátban, cipőben, ruhában menni és nem fogok kötözött sonkának kinézni a több réteg ruha miatt. Hát így jártam, ennyi, tessék.)