Vártam, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen van (illetve a munka mellett most nagyon kevés időm maradt). Egy hete voltam a hajkiegyenesítésen ebben a szalonban. Két kedves, aranyos és figyelmes fodrász készítette a hajamat, így viszonylag rövid idő alatt végeztünk.
Hajmosással kezdődött az egész procedúra, amit kifejezetten élveztem, hiszen eltartott vagy 10 percig. Utána félig megszárították a hajamat, s rákenték azt a keratin nevű anyagot, ami kiegyenesíti. Azt mondják -a 10 éves szőkeségem, s a rendszeres hajvasalás miatt - elroncsolódott hajamnak ez kifejezetten jót fog tenni. Most úgyis növesztő fázisban vagyok, sokat jelent az nekem, hogy nem kell vasalnom és immáron 4 és fél hónapja festék sem ért a hajamhoz. :) A keratinnak elég büdös szaga volt, talán ecethez hasonlítanám. 20 percig maradt a hajamon, majd következett a vasalás. Tincsenként tizenötször mentek végig a hajamon 200 fokon. Ahogy vasalták látszott, hogy kivilágosodott a hajam alja, de nem lett vészes, sőt kifejezetten tetszett. :) A vasalás által keletkezett valami szörnyen büdös gőz, amit többször sikerült is beszívnom. Ismét hajmosás következett, majd egyszerű szárítás. Semmi formázás, s a végén sem volt vasalás. Szép egyenes lett a hajam. Elvileg ez kb. 4 hónapig fog megmaradni.
Persze az első hajmosásig nem akartam elhinni, hogy ez igaz lehet. Hogy tényleg nem kell vasalnom. De így lett. Gyönyörűen, egyenesre száradt. Persze még mindig kételkedtem. :D Így szombat este olyan kontyba tettem a hajam, ami össze-vissza volt csavarva és 100%-ra vettem, hogy ez nem fog kiegyenesedni (mert sosem szokott), sőt hogy biztosra menjek, lefekvés lett ki sem vasaltam a hajam. És tudjátok mi történt? Reggel szálegyenes volt a hajam. De még mindig kételkedtem, mert párás idővel nem találkozott a hajam (a fürdőszobát kivéve). Egészen ma reggelig, mert végre (a hajam szempontjából) hatalmas köd volt. És nem ugrott össze a hajam. Szóval most már hivatalosan is imádom a keratinos hajkiegyenesítést és mindenkinek csak ajánlani tudom.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése